TCR4A

Centrální jednotka (terminál) TCR4A

Přenosná centrální jednotka řídí provoz bezdrátové sítě pro měření a regulaci koncentrace radonu. Sbírá data z jednotlivých prvků (sond) v síti, ovládá případné akční členy. Centrální jednotka dokáže z jednoho místa stahovat data až z 16-ti prvků sítě najednou. V centrální jednotce jsou data znovu ukládána do paměti. Pomocí připojeného počítače přes USB k centrální jednotce a PC aplikace TERAview lze celou bezdrátovou síť konfigurovat a stahovat naměřené hodnoty. Naměřené hodnoty se mohou stahovat ze sond kontinuálně během měření nebo jednorázově po skončení měření.

K centrální jednotce lze připojit TCREX – Zálohovací paměť a IP přístupový bod pro radonový terminál TCR4A, který zásadně navyšuje paměť výsledků centrální jednotky a umožňuje vzdálený přístup k výsledkům přes síť LAN nebo Internet.

Centrála je vybavena dvouřádkovým alfanumerickým displejem a třítlačítkovou klávesnicí pro ovládání. Displej zobrazuje základní naměřené hodnoty zvolených sond (krátkodobou a dlouhodobou koncentraci radonu, teplotu, vlhkost). Centrála také měří a ukazuje vlastní teplotu, tlak a vlhkost. Pomocí klávesnice lze vybrat zobrazované naměřené hodnoty. Celý systém lze pak nakonfigurovat z připojeného počítače pomocí softwarové aplikace TERAview. Ovládání centrály přes klávesnici i ovládání přes softwarovou aplikaci mají samostatné návody k obsluze.

S počítačem se centrála propojuje pomocí rozhraní USB. Přes USB port centrály je také možné dobíjet interní napájecí akumulátor, buď pomocí kabelu přímo z USB portu počítače nebo pomocí USB síťového adaptéru. USB kabel a síťový adaptér je součástí balení. Další možnost napájení je 12V DC přes zadní konektor terminálu. Toto řešení je především určeno pro stálou instalaci.

Centrála má vestavěný akční člen (paměťové poplachové relé), kterým je možné přímo spínat nízkopříkonovou zátěž, např. malý ventilátor, při překročení nastaveného limitu koncentrace radonu v objektu. Je možné na něj připojit ovládací signály výkonnějšího spínacího prvku (silové relé).

Základní technické parametry
Měření teploty-20 až +60 °C
Měřený barometrický tlak150 – 1150 hPa
Radiové rozhraní868MHz
Kabelové rozhraníUSB B
Max. počet bezdrátových prvků v síti16
Vzdálenost mezi sondou a centrálou (dosah)600 m ve volném prostoru, v budově závisí na počtu zdí, materiálu atd.
Možnost použití opakovače pro zvětšení dosahuano
Interval čtení výsledků měření v centrále240 – 65535 sec (4 min – 18,2 hod)
Kapacita paměti výsledků v centrále100 dní (1 sonda, záznamy 1 hodina)
Napájení centrályakumulátor, dobíjení z USB nebo ze sítě 230V (USB nabíječka); 12V DC
Indikace koncentrace radonukrátkodobá (1 hodina)
dlouhodobá (24 hodin)
Maximální spínaný výkon relé30W DC (1A/30V)

Přílušenství

Náhradní anténa


Náhradní anténa radonové sondy

Držáky centrální jednotky


Držáky pro centrální jednotku TCR4A

Ke stažení

Další nástroje

RadonView

Počítačový program od SÚRO pro zobrazení a analýzu datových souborů z radonových měřících přístrojů TESLA (RADIM 3X a TSRX) a přístroje SAPHYMO-BERTIN (ALPHAGUARD).

Starší produkty