TCREX

TCREX – Zálohovací paměť a IP přístupový bod

Zařízení TCREX slouží pro zásadní navýšení paměti naměřených výsledků terminálů TCR a slouží pro připojení TCR terminálů do sítí LAN a internetu pro možnost vzdáleného stahování naměřených výsledků.

TCREX se připojuje k TCR terminálům pomocí USB kabelu. TCREX potřebuje stálé napajení přes síťový adaptér 230VAC/5VDC. Přes USB kabel je také terminál neustále dobíjen a napájen. Záloha (stahování dat) paměti terminálu přes USB probíhá pravidelně každých 12 hodin. Kapacita paměti TCREX je vyšší než dvou roční záznam hodinových výsledků ze 16 sond najednou připojených bezdrátově k terminálu TCR.

Prohlížení a stahování dat z TCREX je realizováno připojeným počítačem s nainstalovaným internetovým prohlížečem. (Google Chrome, Mozilla Firefox, atd..). Počítač je propojen s TCREX kabelem typu UTP. TCREX má v sobě vnitřní webový server, který posílá webové stránky s výsledky přes kabel UTP do internetového prohlížeče počítače. Není tedy třeba instalovat speciální ovladače a aplikace do počítače pro stažení výsledků a lze použít počítač s různým operačním systémem. Uložená data v počítači lze exportovat do souborů s příponou .TAB pro další zpracování například tabulkovými procesory nebo textovými editory. Pro snadné grafické zobrazení a rozšířenou analýzu doporučujeme použít pro zpracování souborů .TAB program viz. „Další nástroje“.

Přes přístup k TCREX není možné konfigurovat a diagnostikovat stav bezdrátové sítě připojené k terminálu TCR. Pouze je možné prohlížet a stahovat dlouhodobě naměřená data z této bezdrátové měřící sítě. Pro konfigurace a diagnostiku bezdrátové sítě terminálu TCR je nutné využít speciální PC aplikace k těmto terminálům.

Technické parametry
Kapacita paměti> 2 roky záznamů při hodinových záznamech a měřící sítí se 16 sondami
Záloha terminálukaždých 12 hodin
IP rozhraníEthernet 10/100 Base-T (RJ45)
USB rozhraníUSB 2.0
Napájenísíťový adaptér 230VAC/5VDC
Síťový protokolHTTPS, WEB, IPv.4
Doporučené webové prohlížečeGoogle Chrome, Mozilla Firefox
Jazyk webuAnglický, Český
Prostředípouze pro domácí užití
Rozměry95 x 65 x 35 mm

Ke stažení

Další nástroje

RadonView – PC aplikace pro snadné prohlížení záznamů a spekter změřené radonové koncentrace od SÚRO